Adopcia

Adopčný poplatok je 20 Eur + dobrovoľný príspevok na veterinu. Všetky naše psíky majú vakcináciu proti infekčným chorobám a proti besnote, sú odblšené, odčervené a majú čip. Psíky idú od nás na adopciu poväčšine po kastrácii.
IBAN: SK59 5200 0000 0000 1190 3707

Bengo
Bengo

Bengo

Bengo - pes malého, až stredného vzrastu vyžaduje trošku iný prístup, ako ostatné psíky. 5 rokov žil na reťazi, ale podľa jeho reakcií to nebolo to najhoršie, čo si zažil pri obyčajnom pripínaní vodíka ho chytala taká panika, že od strachu kúsal, hneď si ľahol a počúral sa Prvé dni ťahal svoju reťaz za sebou, pretože sa k nemu nedalo ani priblížiť. Neskôr sme ju vymenili za vodítko, aby sme ho mohli chodiť aspoň venčiť. Postupom času nám začal dôverovať natoľko, že sme mu mohli vôdzku pripnúť a odopnúť, no stačila drobnosť, aby zase spanikáril a krehká hranica dôvery bola naštrbená. Získať si ho vyžaduje veľa trpezlivosti a času. Ak však niekto hľadá psíka na dvor, prípadne do domu s dvorom, nemá so psíkom vysoké ambície, myslím, že by to mohol zvládnuť. Otázka je, či takejto krehkej psej duši dá niekto šancu.Bengo nie je vhodný k iným menším zvieratám (vrátane malých psov a sučiek) a tiež ho neodporúčam k malým deťom. Je kompletne očkovaný, čipovaný, ošetrený proti vonkajším a vnútorným parazitom.

Lux


Malé psíčatko si už vytrpelo dosť. Prišlo s kopou kamarátov - blchy, demodex a iné parazity. Snáď za nimi nebude smútiť. Nálezcovia mu dali meno Luxus (skrátene Lux), pretože to je to, čo mu priali na zvyšok života. Pokúsime sa niečo také preňho nájsť, ale hlavne domov s kopou lásky. 

V dospelosti predpokladáme stredný vzrast. Teraz má cca 2-3 mesiace a začíname liečbu. Držte malinkému palce.

Luxus je priateľský, veselý, a strašne rád sa hrá . 

V prípade záujmu nám napíšte : labkapomoci@gmail.com

Molly
Molly

Moly

Ďalšia vychudnutá sučka vyhodená po šteniatkach. Týždeň sa túlala po obci a snažila sa nájsť známe miesto, či pach, čokoľvek čo by ju nasmerovalo domov, ku šteniatkam. Blúdila, hľadala, no márne. Ktovie, ako skončili šteniatka. Predané cez bazoš, alebo vyhodené niekde v lese či potoku? 😪😪😪 

Postaráme sa, aby Molly (ako sme ju nazvali) zažila už len lepšie časy. Po veterinárnom ošetrení sa jej pokúsime nájsť nový domov, kde nebude už len strojom na šteniatka, ale plnohodnotným členom rodiny.

Molly je super, je bezproblémová, vychádza s ostatnými psami a má rada deti.


V prípade záujmu nám napíšte : labkapomoci@gmail.com 
Red
Red

Reddog

Odchytený psík, ktorý sa údajne túlal po uliciach už dlhšie. Nemal čip.

Je menšieho vzrastu (do 10 kg) cca 1 rok a je priateľskej povahy. Je to také zlatíčko, ktoré má rado deti, psy mu nevadia

Po veterinárnych úkonoch bude ponúknutý na adopciu.

Ahojte, som sučka väčšieho vzrastu a budem potrebovať nového pána. Ten predchádzajúci ma... hm... vyhodil 😔. Som priateľská, na ulici ma hladkali aj deti a ja som im bola za ten kus lásky vďačná. Vyhľadávala som spoločnosť psíkov, tak nejaký psí parťák by mi nevadil. 👋

Labka pomoci nedáva psíkom len kŕmenie a pár hodín prechádzky. V labke pomoci psíky denno denne socializujeme. Našim cieľom je učiť psíky novým veciam, nastaviť ich tak, aby mali pozitívne vzťahy s ľudmi, deťmi, inými psami, mačkami, s rôznymi miestami, autami a pod.
 

V labke pomoci sa venujeme rôznym psím športom a aktivitám, ktoré nie sú pre naše psíky len podpora fyzickej kondície. Predstavujú pohyb, zábavu, mozgovú aktivitu, výcvik a sociálnu interakciu súčasne. Je veľká pravdepodobnosť, že práve ten váš psík, ktorého si z labky pomoci adoptujete, si u nás užíval a krátil čas čakaním na trvalý domov s agility, výcvikom, dogfrisbee, športovou kynológiou, mushingom / psími záprahmi, canicrossom alebo záchrannou kynológiou. V labke pomoci sa taktiež venujeme canisterapii.Psíky adoptujeme len do vhodných podmienok. Pre všetkých našich psíkov hľadáme domovy, kde z nich budú právoplatní členovia rodiny. Psíkovi musí byť zabezpečená každodenná starostlivosť a spoločnosť. Pokiaľ ide psík do rodinného domu, dvor musí byť oplotený, psík musí mať zateplenú búdu a koterec, prípadne prístup do obytných častí domu. Psík nesmie byť držaný na reťazi. Pokiaľ ide psík do bytu, musí byť pravidelne venčený.


Nezabudnite - psík je na celý život, nie len na chvíľu! Nevyberajte očami, ale srdcom! Dajte si poradiť či dané plemeno resp. povaha psíka bude pre vás a vaše možnosti vhodná.


Psíky z labky pomoci denne čakajú na druhú šancu a pokiaľ im prejavíte lásku, odmenia sa vám svojou vernosťou. Váš psík sa stane súčasťou vašej rodiny, spoločníkom, ochrancom aj kamarátom.

Po adopcii psíka sa veľmi sa potešíme pravidelným fotografiám a informáciám, ako sa psíkovi v novom domove darí.